Főoldal
Főoldal : Szakács Bence duplázott Magny Course-ban!

Szakács Bence duplázott Magny Course-ban!

2013.06.10. 16:19

A szezon második versenyhelyszínéhez érkeztünk. Ezúttal a Franciaországi Magny-Cours állított kihívásokat a csapatok és pilótáik elé. Az akadályokat az eddig kiválóan, sőt, mondhatni tökéletesen teljesítő, McLaren-es versneyző, Szakács Bence vette a legjobban.

A szezonnyitó Német Nagydíjon Bencének csak a verseny leggyorsabb körét nem sikerült megszereznie. A Toro Rosso pilótája, Schram Balázs, aki a hazai, német pályán 3. lett ugyanis elcsípte Bencétől ezt az eredményt. Balázs mindösszesen 5 századdal futott gyorsabb versenykört, mint a McLaren pilótája.
Schram Balázs (1:30.647)
+0:00.050
Szakács Bence (1:30.697)

A második versenyhétvégén azonban Bence nem adta fel és újra felkészült legyűrni az akadályokat. Az időmérőn ismét megszerezte az első rajthelyet, majd a verseny leggyorsabb körét és végül az új szezonban másodszor is győzni tudott a McLarennel.
A Francia nagydíjon másodikként célba érő BMW Sauber-es, Tóth Ákos is nagyon jó versenyt tudhat magáénak. Mindösszesen csak 525 ezreddel maradt el a győzelemtől.
A harmadik helyen a másik McLaren-nel, Somi Gábor ért célba. Neki is nagy esélyei voltak a győzelemre. Kevesebb, mint 2 másodperc választotta el Gabit a dobogó legfelső fokától.
Így összességében tehát egy nagyon szoros befutót láthattunk a magny-cours-i aszfaltcsíkon.
A további pontszerzők sorrendben a következők:
4. Vargyas Benjámin
5. Zilay László
6. helyen ugyan Janka Martin ért célba, de büntetése miatt hátrasorolták a 7. helyre, így a 6. helyet Egervári Krisztián szerezte meg.
8. Karakas Csaba
9. Szabó László
Az utolsó (10.) pontszerző helyen a Force Indiával Udvardy Zsolt ért célba.
Ezt az egy pontot, azonban nem volt egyszerű megszerezni a Force India pilótájának. Az utolsó körökben Zsoltinak nagy szerencséje volt, hogy a Toyotával előtte autózó Szabó Ádám kicsúszott a sóderágyba. Így Zsolti meg tudta előzni Ádámot és végül meg tudta szerezni a saját és a Force India első pontját a szezonban, ami hatalmas előrelépést jelent a Forma-1-be idén debütáló kiscsapat számára. Zsolti előzése után azonban a Toyota versenyzője még nem adta fel a versenyt. Ádám csupán 89 ezredmásodperccel maradt el attól, hogy megszerezze a Force India versenyzőjétől a 10. helyet és a vele járó 1 pontot.
Nyugodtan kimodhatjuk, hogy a szezon két versenye során valószínűleg ez volt az eddigi legszorosabb befutó két helyezés között.
A Force India másik versenyzője, Till Krisztián és a BMW Sauber pilótája, Márkus Ferenc azonban a verseny feladására kényszerült. A futam rajtját követően ugyanis Krisztián Szabó Ádámmal, míg Feri a McLaren-es Somi Gáborral ütközött össze.

Egy kis statisztika:
Szakács Bence sorozatban a 2. pole pozícióját és a 2. futamgyőzelmét szerezte meg ebben a szezonban.
Szintén az ő nevéhez fűződik a Francia Nagydíjon alakított mesterhármas győzelem, mely a pole pozíciót, a futam leggyorsabb kört és a futamgyőzelmet jelenti. Ezt eddig a szezon során csak neki sikerült elérnie.
Bence a 27 körös Francia Nagydíjon a boxkiállását követően 5 körig (a 13.-tól a 17.-ig körig) elveszette a vezető pozícióját, így számára sajnos a Grand Slam győzelem nem jött össze ezen a versenyen.
A szezon során 2 futamot követően már csak a McLaren csapat mondhatja el magáról, hogy az eddig két futamon, mindkétszer, mindkét versenyzőjuk a dobogó valamely fokára állhatott. Így nem is olyan meglepő a csapat 41 pontos konstruktőri bajnokság fölénye a Renault-val szemben. Szerintem már nem is kérdés melyik csapat viszi el a konstruktőri címet ebben a szezonban, de ahogy mondani szokás: ne igyunk előre a medve bőrére.
Kicsit furcsának, vagy még inkább őrült statisztikának mondható, de érdekességképpen mégis érdemes megemlíteni, hogy a Német Nagydíjat 0 ponttal befejző pilóták - sorrendben: 11. Szabó László, 12. Till Krisztián, 13. Karakas Csaba, 14. Udvardy Zsolt - közül a Francia Nagydíjon (Krisztián - aki ugyebár kiesett - kivételével) mindegyik versenyző pontot szerzett.
Az a 6 pilóta, aki az első futamon kiesett, vagy nem indult, ő közülük mindösszesen csak 2-en szereztek Magny-Cours-ban pontot. (Zilay László 10 pont és Egervári Gergely 8 pont)
Tehát a Francia Nagydíj érdekességeként megemlített versenyzők az 5., 6., 8., 9., 10. hely valamelyikén értek célba.
A sorból - a dobogós helyezéseket leszámítva - kilóg tehát a Francia Nagydíjon 4. helyen célba érő Vargyas benjámin és a 7. helyezést megszerző Janka Martin.
A 4. és 7. hely közé, pedig pont beférne a 3 dobogós helyezés is. :D

A futam utáni büntetéseket egy másik cikkben hamarosan megtalálhatóak
Egy hét múlva pedig a tengeren túlra, az egyesült államokbeli Indainapolisba utazik a mezőny, hogy egy újabb futamot teljesítsenek a csapatok és pilótáik. Kérdés, hogy lesz-e ellenfele Szakács Bencének és a Mclaren csapatának. Egy hét múlva vasárnap 18:00-kor mindenre fény derül. Tartsatok velünk mindannyian.

Ennyi lenne tehát részletesen kifejtve a Francia Nagydíjon történt események és statisztikák listája. Köszönöm a figyelmét, mindenkinek aki ezt a cikket elolvasta. :D

Az összefoglalót írta és szerkeszette: Udvardy Zsolt, a Force India csapat versenyzője.

IP cím:  178.48.254.43:34315

Indulás: 2010-09-26